Ambasador Rwandy odwiedził Politechnikę Warszawską

Prof. Anastase Shyaka, Ambasador Rwandy w Polsce spotkał się z prof. Krzysztofem Zarembą, Rektorem PW oraz prof. Władysławem Wieczorkiem, Dziekanem Wydziału Chemicznego.

Ambasador Rwandy jest absolwentem Wydziału Chemicznego i Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej (program Master HEC en Sciences de Gestion Approfondies).

Prof. Shyaka i prof. Zaremba rozmawiali o wymianie studenckiej i możliwościach współpracy z rwandyjskimi uczelniami technicznymi. Omówili także mechanizmy wsparcia dla uzdolnionych studentów i doktorantów z Rwandy oraz ewentualny udział Politechniki w tamtejszych targach edukacyjnych. Po spotkaniu z Rektorem PW prof. Shyaka odwiedził swój macierzysty Wydział, gdzie rozmawiał z Dziekanem prof. Władysławem Wieczorkiem.

W obu spotkaniach wzięli udział asystent ambasadora Alfred Mahirwe i dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PW Grzegorz Robak.