Falling Walls Lab Warsaw – międzynarodowy konkurs dla młodych naukowców

Reprezentujesz nauki ścisłe i przyrodnicze, inżynieryjno-techniczne, medyczne i o zdrowiu, rolnicze, społeczne, humanistyczne? Masz pomysł na rozwiązanie istniejącego problemu naukowego w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce? Dołącz do sieci niezwykłych umysłów z całego świata, która skupia obecnie ponad 1000 osób.
Do konkursu może zgłosić się przedstawiciel dowolnej dyscypliny, jak również osoba zajmująca się edukacją, zarządzająca nauką i innowacjami. Liczy się pomysł i umiejętność przedstawienia go w angażujący sposób po angielsku przed jury.

Finał eliminacji krajowych nastąpi podczas Falling Walls Lab Warsaw (15 września) – zwycięzca wyjedzie na finał do Berlina (7-9 listopada) i dołączy do międzynarodowej platformy naukowo-technologicznej.

Gospodarzem Falling Walls Lab Warsaw jest Politechnika Warszawska

Zgłoszenia

Formularz zgłoszeniowy wypełnij do 15 sierpnia 2022 r. – zajmie to maksymalnie 10 minut.

Wymogi formalne

Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, które dotychczas nie występowały na Falling Walls Lab.

• status studenta i/lub aktualnie staż podoktorski,
  • uzyskanie tytuł licencjata maksymalnie 10 lat temu (t.j. po 01.01.2012 roku),
  • otrzymanie tytuł magistra maksymalnie 7 lat temu (t.j. po 01.01.2015 roku),
  • doktoryzowanie się nie więcej niż 5 lat temu (t.j. po 01.01.2017 roku).

Zamknięcie przyjmowania zgłoszeń  15 sierpnia
Ogłoszenie zakwalifikowanych na wydarzenie w Warszawie koniec sierpnia
Start zapisów na wydarzenie dla publiczności początek września
Falling Walls Lab Warsaw – wydarzenie na Politechnice Warszawskiej 15 września
Globalny Finał Falling Walls Lab w Berlinie 7 listopada
Falling Walls Science Summit w Berlinie 7-9 listopada

Falling Walls to jedna z największych na świecie sieci integrujących ambitnych i myślących przyszłościowo umysłów z całego świata, zarówno z sektora akademickiego, pozarządowego, jak i biznesu. O pomysłach na burzenie murów co roku w listopadzie opowiadają studenci, doktoranci, naukowcy, założyciele start-upów i innowatorzy z całego świata. Wcześniej w ponad 70 krajach organizowane są krajowe eliminacje. W tym roku wydarzenie zostanie zrealizowane po raz czternasty.

Inicjatorem utworzenia sieci jest fundacja Falling Walls, organizacja non-profit z siedzibą w Berlinie, wspierana przez niemieckie Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych, Fundację Roberta Boscha, Stowarzyszenie Helmholtz, Senat Berliński, a także liczne uznane instytucje akademickie, fundacje, firmy i organizacje pozarządowe.

Kompleksowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia»

(Źródło: https://fallingwallslab.pl/)