Nabór do 2 edycji programu Akademia Wodorowa

Akademia H2 to program edukacyjny skierowany do studentów i absolwentów, osób zainteresowanych technologiami wodorowymi, które chcą związać z nimi swoją zawodową przyszłość.

Program składa się z części wykładowej, która obejmuje cykl wykładów teoretycznych oraz wizyty studyjne, warsztaty, spotkania z ekspertami i naukowcami z branży wodorowej. Wykłady są organizowane w różnych miejscach w Polsce w formule weekendowej. Po zakończeniu części wykładowej, najlepsi absolwenci Akademii H2 mogą ubiegać się o płatny staż.

Miejsce realizacji Akademii

Siedziby spółek z sektora aktywnie wspierającego rozwój gospodarki wodorowej (zlokalizowane na terenie Polski) oraz uczelnie wyższe.

Termin realizacji Akademii

luty-czerwiec 2024 r.

Liczba miejsc

30 osób. Dla najlepszych absolwentów Akademii H2 przygotowano płatne staże.

Wymogi formalne

Kandydaci do Programu powinni spełnić łącznie następujące wymagania:

• status studenta trzeciego, czwartego lub piątego roku jednolitych studiów magisterskich lub status studenta trzeciego roku studiów licencjackich lub status studenta trzeciego roku lub siódmego semestru studiów inżynierskich lub status magisterskich studiów uzupełniających lub status absolwenta uczelni wyższych do roku od zakończenia studiów;
  • studenci i absolwenci w dniu złożenia formularza zgłoszeniowego nie mają ukończonego dwudziestego siódmego (27) roku życia;
  • studenci legitymują się średnią z ocen z ostatniego ukończonego semestru studiów na poziomie nie niższym niż 4,0, a absolwenci legitymują się średnią ocen z dyplomu na poziomie nie niższym niż 4,0;

Rekrutacja

Rekrutacja przebiega dwuetapowo. Na pierwszym etapie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dołączyć wskazane w nim dokumenty.

Do drugiego etapu rozmów rekrutacyjnych dostaje się maks. 60 najlepiej ocenionych aplikacji. Kryteria oceny zamieszczone są w Regulaminie.

Na podstawie prowadzonych rozmów rekrutacyjnych Komisja ds. Rekrutacji wyłoni maks. 30 osób, które wezmą udział w Akademii.

Harmonogram rekrutacji

• Termin składania aplikacji – do 12.11.2023 r.
  • Termin zakończenia rekrutacji – do 12.01.2024 r.

Opłaty

Udział w Akademii H2 jest całkowicie bezpłatny. Dojazd i nocleg w miejscu odbycia wykładów Uczestnicy organizują sobie we własnym zakresie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Akademii.