XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/ współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/ przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

Organizatorzy oczekują również na zgłoszenia wynikające ze współpracy międzynarodowej, w której współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni.

Pięciu laureatów nagród głównych weźmie udział w Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie (The International Exhibiton of Inventions of Geneva). Organizator sfinansuje koszty stoiska wystawienniczego oraz podróży i pobytu laureatów w Genewie. W dotychczasowych edycjach Konkursu nasi laureaci zdobyli na tej prestiżowej wystawie 55 medali oraz liczne nagrody specjalne.

Laureaci i wyróżnieni w Konkursie zaprezentują również swoje rozwiązania na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS.

Nabór zgłoszeń do Konkursu trwa do 25 stycznia 2023 r.

Kompletne zgłoszenie powinno zawierać:

1. formularz zgłoszeniowy (w pliku do edycji, najlepiej w formacie doc lub odt),
  2. potwierdzenie zgłoszenia wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą lub decyzję o udzieleniu prawa wyłącznego (skan lub zdjęcie, najlepiej w formacie PDF, GIF, TIF, jpg, bmp),
  3. oświadczenie z czytelnym podpisem twórcy/współtwórcy dokonującego zgłoszenia (skan lub zdjęcie, najlepiej w formacie PDF, GIF, TIF, jpg, bmp).
    Oświadczenie (.docx)

Regulamin Konkursu Student-Wynalazca.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do 10 lutego 2023 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Konkursu».