Zbiórka zasilaczy awaryjnych UPS dla Ukrainy

Wydział Fizyki PW organizuje pomoc dla Ukrainy w zakresie przygotowania małych, mobilnych magazynów energii. W tym celu zbierane są:

  • urządzenia UPS (działające lub nie),
  • inne pakiety baterii litowo-jonowych (np. z hulajnóg elektrycznych).

Zbiórka odbywa się w sposób ciągły, przy portierni w Gmachu Fizyki. Zebrane UPSy i pakiety będą poddane recyklingowi, naprawione i łączone z panelami fotowoltaicznymi, aby uzyskać magazyny energii.

Dodatkowo, poszukiwani są chętni do zaangażowania się w prace. Potrzebne są m.in. osoby:

  • do prac logistycznych – odbieranie UPSów/pakietów Li-ion, transport do Wydziału Mechatroniki, inwentaryzacja, pakowanie i wysyłka naprawionych UPSów/pakietów, poszukiwanie i zakup niezbędnych elementów elektrycznych i elektronicznych
  • do prac technicznych – demontaż niedziałających UPSów/pakietów, naprawa, projektowanie i montaż nowych magazynów energii
  • do prac badawczych – testowanie UPSów/pakietów, pomiary napięć i pojemności,
  • do prac PR-owych – projektowanie grafik i postów, komunikacja z zewnętrznymi firmami, poszukiwanie sponsorów (w tym: paneli fotowoltaicznych), kontakt ze stroną ukraińską.

Osoby zainteresowane mogą dołączyć do projektu, dopisując się do zespołu na Teams przy wykorzystaniu kodu: f2ekygt. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest pracownik Wydziału Fizyki, prof. dr hab. Michał Marzantowicz (kontakt: michal.marzantowicz@pw.edu.pl).

Wirtualna wycieczka

   

Ranking Kierunków Studiów 2022 - logo

1. miejsce: 

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

   

   

   

Projekty z programu SZAFIR

   

YoungChem