EUR-ACE® Label dla kierunków prowadzonych na Wydziale Chemicznym PW

Europejski certyfikat jakości kształcenia na kierunkach technicznych EUR-ACE® Label, został przyznany kierunkom:

• BIOTECHNOLOGIA – pierwszy i drugi stopień kształcenia
  • TECHNOLOGIA CHEMICZNA – pierwszy i drugi stopień kształcenia.

EUR-ACE® Label to rodzaj akredytacji stworzonej przez europejskie organizacje inżynierskie.
Ten system akredytacji został opracowany przez European Network for Engineering Accreditation (ENAEE).

Polega na nadawaniu programom kształcenia certyfikatu potwierdzającego ich wysoki poziom kształcenia, ale również zgodność z przyjętymi w Europie normami i zasadami. Ten system akredytacji jest ściśle powiązany z procesem bolońskim oraz opiera się o Standards and Guidelines for Quality Assurance, które są w tym zakresie biblią dotyczącą jakości i akredytacji.

Jedną z 15 komisji mających upoważnienie do nadawania akredytowanym przez siebie kierunkom studiów technicznych pierwszego (BSc) i drugiego (MSc) stopnia, Europejskiego Certyfikatu Jakości EUR-ACE® Label, jest Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT).