Nagrody dla absolwentów naszego Wydziału w konkursie Złoty Medal Chemii 2021

Złoty Medal Chemii jest ogólnopolskim konkursem na najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską z dziedziny nauk chemicznych i pokrewnych. Konkurs ten jest organizowany przez Instytut Chemii Fizycznej PAN, a sponsorowany przez firmę DuPont. Rokrocznie do konkursu zgłaszanych jest kilkadziesiąt prac z kilkunastu uczelni. W XI edycji tego konkursu duże sukcesy odnieśli absolwenci studiów inżynierskich z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

I Nagrodę – Złoty Medal Chemii – zdobył Paweł Wieczorkiewicz za pracę pt. „Wpływ podstawników na strukturę elektronową i oddziaływania międzycząsteczkowe w wybranych parach zasad kwasów nukleinowych” wykonaną pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Haliny Szatyłowicz.

II Nagrodę – Srebrny Medal Chemii – zdobyła Karolina Urbanowicz za pracę „Hydrofilowe kompleksy boroorganiczne jako efektywne fotouczulacze do zastosowań w terapii fotodynamicznej” wykonaną pod kierunkiem dr. inż. Krzysztofa Durki.

Wyróżnienie uzyskała Aleksandra Bandzerewicz za pracę „Opracowanie i optymalizacja syntezy poli(cytrynianu gliceryny)” wykonaną pod kierunkiem dr. hab. inż. Agnieszki Gadomskiej-Gajadhur.

Medalistami poprzednich edycji konkursu byli: Tomasz Trzeciak (złoty medal, 2012), Krzysztof Borys (srebrny medal, 2012), Artur Kasprzak (srebrny medal, 2015), Paulina Marek (brązowy medal, 2017) oraz Roman Gańczarczyk (brązowy medal, 2020).