Nominacje do Studenckiego Nobla 2023!

Pięć osób z Politechniki Warszawskiej ma szansę na nagrodę w ogólnopolskim konkursie dla zdolnych i odnoszących sukcesy studentów. 

Dwie z nich to studentki Wydziału Chemicznego PW: Joanna Howis i Paulina Musolf.

Joanna Howis

Nominowana w kategorii Nauki przyrodnicze i energetyka, studentka technologii chemicznej.

Od 2018 roku aktywnie uczestniczy w pracach badawczych w zespole dr hab. inż. Agnieszki Gadomskiej-Gajadhur. Prowadzi prace badawcze dotyczące syntezy i badania właściwości innowacyjnych materiałów polimerowych do zastosowań medycznych. Szczególnie interesuje ją obszar inżynierii tkankowej oraz opracowywanie rusztowań do hodowli komórkowych. Zaangażowana w projekt „Biomimetyczne, biodegradowalne podłoża komórkowe do różnicowania komórek macierzystych w kierunku osteoblastów i chondrocytów” (SteamScaf), którego celem jest wyhodowanie „trzecich zębów” z komórek macierzystych zlokalizowanych w dziąsłach. Ponadto kieruje własnym projektem „Potencjał bakteriostatyczny nowych materiałów otrzymywanych z surowców odnawialnych” dofinansowanym przez Fundację Empiria i Wiedza w programie „Talenty Jutra”.

Współautorka kilku publikacji naukowych oraz uczestniczka ogólnopolskich oraz międzynarodowych konferencji. Laureatka konkursu na najlepszy poster na ogólnopolskiej konferencji „Membrany i procesy membranowe w teorii i praktyce” oraz finalistka konkursu „Złoty Medal Chemii” na najlepszą pracę licencjacką/inżynierską z obszaru chemii i jej pogranicza.

Wraz z zespołem tworzy spin-off Politechniki Warszawskiej BoneReg Sp. z o.o., opracowujący implanty kostne nowej generacji, w tym bioaktywny substytut kostny aktywnie wspierający procesy odbudowy ubytku kostnego powstającego w wyniku rekonstrukcji więzadła krzyżowego w kolanie. Opracowywany wynalazek został wyróżniony na International Warsaw Invention Show 2022 oraz otrzymał nominację w kategorii innowacja roku w obszarze chemii do tytułu Diament Innowacji.

W najbliższej przyszłości planuje rozpocząć studia doktoranckie w obszarze modelowania matematycznego właściwości fizykochemicznych i biologicznych materiałów hydrożelowych do zastosowań w formie opatrunków oraz biotuszy.

Paulina Musolf

Nominowana w kategorii Nauki przyrodnicze i energetyka, studentka ostatniego semestru studiów magisterskich na kierunku biotechnologia (specjalność: mikrobioanalityka).

Jej pasją jest prowadzenie badań naukowych i poszerzanie wiedzy. Najbardziej fascynują ją projekty interdyscyplinarne.

Od początku studiów realizuje swoje naukowe pasje i poszerza horyzonty. Przez ten czas pracowała przy realizacji 6 grantów naukowo-badawczych, została współautorką 3 artykułów naukowych z tzw. listy filadelfijskiej oraz 1 rozdziału w monografii. Wyniki swoich badań prezentowała na licznych konferencjach krajowych i międzynarodowych.

  
W tym roku Studencki Nobel zostanie przyznany w dziewięciu kategoriach: 

  • działalność społeczna,
  • dziennikarstwo i literatura
  • fizyka i astronomia
  • medycyna i farmacja
  • nauki ekonomiczne
  • nauki przyrodnicze i energetyka,
  • nauki społeczne,
  • nauki techniczne
  • sztuka.

Konkurs, organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, odbywa się po raz czternasty.

  
Zwycięzców poznamy 27 maja 2023 r. Gala Finałowa  XIV edycji Studenckiego Nobla będzie transmitowana na żywo na Facebooku. Start o godzinie 17:00.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2VVN4uVjO

  

Wszyscy studenci PW nominowani do Studenckiego Nobla»

Wirtualna wycieczka

   

Ranking Kierunków Studiów 2023 - logo

1. miejsce:

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

 

 

Projekty z programu SZAFIR

 

   

YoungChem