Stypendia Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla badaczy z Wydziału Chemicznego PW

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła laureatów konkursu w programie START 2023. Prestiżowe stypendia przyznano 100 wybitnym młodym naukowcom, którzy zostali wybrani spośród 660 kandydatów.

W tym roku stypendia zostały przyznane po raz 31. Laureaci programu START w edycji 2023 otrzymują roczne stypendium w wysokości 30 tys. zł. Mogą je przeznaczyć na dowolny cel.

W gronie stypendystów programu START znalazło się troje przedstawicieli z Wydziału Chemicznego PW:

dr inż. Patrycja Sokołowska
(dziedzina: biotechnologia)
dr inż. Patrycja Kowalik
(dziedzina: chemia)
mgr inż. Dominik Wołosz (doktorant)
(dziedzina: inżynieria chemiczna)

Wśród laureatów konkursu znalazło się w sumie 11 przedstawicieli Politechniki Warszawskiej. Pełna lista dostępna jest na stronie uczelni».

Program START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest najstarszym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki.

Jego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. O stypendia mogą ubiegać się naukowcy, którzy w chwili składania wniosku nie przekroczyli 30. roku życia.

(Źródło: www.fnp.org.pl)