Koła Naukowe Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej na 28. Pikniku Naukowym NEW
„Ale kosmos!” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczny Piknik Naukowy, organizowany przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik.
Termin: 10 maja 2025 r.
Miejsce: PGE Narodowy, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, Warszawa
Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej na Pikniku jest reprezentowany przez dwa koła naukowe:
- Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" – od lat zajmuje się popularyzacją nauki, m.in. poprzez warsztaty i pokazy przedstawiające teorię w żywej i barwnej formie, skierowane głównie do młodzieży;
- Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion" – zrzesza młodych pasjonatów biotechnologii i nauk pokrewnych; jego działalność skupia się na popularyzacji nauki, realizacji projektów naukowych, poszerzaniu wiedzy i umiejętności.
Nasze Koła będzie można odwiedzić na stanowisku C7 – w Strefie Kultowych Eksperymentów.
Oto co studenci przygotowali dla gości Pikniku:
-
Zielona fabryka tlenu
Stwórzcie własną kosmiczną fabrykę tlenu! Pomogą Wam w tym mikroskopijne cyjanobakterie, które produkują tlen nawet w kosmosie!
-
Kosmiczny pokaz chemiczny
Błyski, huki i dymy? Obejrzyjcie spektakularny pokaz chemiczny.
-
Lód suchy za to ekstra zimny
Poznajcie bliżej suchy lód i nadmuchajcie balon przy jego pomocy.
-
Ale µKosmos!
Posegregujcie bakterie i zróbcie porządek na stacji badawczej.
-
Mikroukłady na pokład!
Poznajcie mikroskopijne laboratoria, które mogą wspierać astronautów w kosmosie.
-
Rakieta kosmiczna – DIY!!!
Stwórzcie własną rakietę i wyślijcie ją bardzo wysoko.
Na Pikniku będzie także stoisko Politechniki Warszawskiej – również z wieloma atrakcjami. Stanowisko C17 – w Strefie Kultowych Eksperymentów. Informacje szczegółowe dostępne są na stronie Uczelni».
Mapka w wysokiej rozdzielczości - pobierz (.pdf)
Piknik Naukowy jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. To coroczne święto popularyzatorów nauki, którego celem jest stworzenie otwartej, ogólnopolskiej przestrzeni ułatwiającej komunikację środowiska naukowego z odbiorcami poprzez wspólne, swobodne eksperymentowanie i doświadczanie. Piknik pozwala odwiedzającym poznać naukę. Ukazuje ją jako niezwykle ekscytującą dziedzinę życia, stale rozwijającą się, a przede wszystkim – wyposażającą nas w narzędzia, dzięki którym możemy radzić sobie z wyzwaniami przyszłości. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział ponad 150 instytucji. Więcej informacji na stronie www.pikniknaukowy.pl.
Wstęp wolny. Zapraszamy!
(Źródło: https://pikniknaukowy.pl/)