Technologie naukowców z Wydziału Chemicznego PW na targach przemysłu obronnego w Kielcach

MSPO w Kielcach to jedno z najważniejszych polskich – a teraz także europejskich – wydarzeń wystawienniczych z obszaru obronności i bezpieczeństwa. Podczas 31. edycji Politechnikę Warszawską reprezentowali prof. Adam Woźniak – Prorektor ds. Rozwoju oraz grono ponad 20 pracowników z różnych jednostek.

Przedstawicielami Wydziału Chemicznego PW byli eksperci w zakresie paliw rakietowych z Zakładu Materiałów Wysokoenergetycznych Wydziału Chemicznego PW, dr inż. Katarzyna Cieślak dr inż. Michał Chmielarek. 

Naukowcy prezentowali nowe składniki paliw rakietowych, stałe heterogeniczne paliwa rakietowe zastosowane w rakietowym pocisku badawczym Artemida oraz paliwa stosowane w silnikach gazodynamicznego układu sterowania w pocisku badawczym Orion 1.  Tłumaczyli, jak powstają paliwa o wyższej energetyczności i mniejszym wpływie środowiskowym. Nowe składniki, na których oparte są paliwa, to pierwsze tego typu rodzime rozwiązanie, dające szansę na uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców.

Artemida i Orion1 to rakietowe platformy badawcze. Z ich pomocą można testować różne systemy oraz podzespoły rakiety w warunkach rzeczywistych. Obie platformy zostały konstrukcyjnie dostosowane do ograniczeń długości pasów taktycznych na poligonach lądowych. Dzięki nim możliwe jest znaczne zmniejszenie kosztów testów terenowych.

  
Więcej informacji na temat udziału Politechniki Warszawskiej Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach znajduje się na stronach:

  

(Źródło: www.pw.edu.pl)

Wirtualna wycieczka

   

Ranking Perspektywy 2024

1. miejsce:

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

 

 

Projekty z programu SZAFIR

 

   

YoungChem