Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej na XXX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach

MSPO w Kielcach, to jedna z największych europejskich wystaw przemysłu zbrojeniowego. W tym roku Politechnika Warszawska po raz pierwszy w historii zaprezentowała technologie opracowane przez swoich naukowców.

Jednym z zespołów, które zaprezentowały się w ramach stoiska naszej Uczelni był Zakład Materiałów Wysokoenergetycznych Wydziału Chemicznegoreprezentowany przez dr inż. Katarzynę Cieślak i dr inż. Michała Chmielarka. Naukowcy przedstawili możliwości badawcze oraz wstępne wyniki projektów SZAFIR 1, finansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Zespół z tego Zakładu zajmuje się syntezą – od skali laboratoryjnej i badań podstawowych aż do skali wielkolaboratoryjnej – i wytwarzaniem próbnych partii materiałów wybuchowych oraz surowców do paliw rakietowych. Urządzenia kontrolno-pomiarowe, którymi dysponuje jednostka pozwalają na określenie zarówno budowy, czystości jak i właściwości fizyko-chemicznych wytwarzanych materiałów.

Również bezpieczeństwo stosowania materiałów wysokoenergetycznych wchodzi w zakres zainteresowań naukowców – badają właściwości termiczne oraz wrażliwość na tarcie i uderzenie.

Zapraszamy do zapoznania się z zaprezentowanymi poniżej materiałami informacyjnymi i filmami.

Tegoroczny Salon zgromadził 613 wystawców z 33 krajów świata, w tym 312 firm polskich.
Targi odwiedziło 60 delegacji z 39 państw. MSPO odwiedziło 25 tysięcy gości z całego świata.
Dużym zainteresowaniem cieszył się również Dzień Otwarty, kieleckie Targi odwiedziło wówczas 10,5 tysiąca zwiedzających z całej Polski.

Więcej informacji na temat udziału Politechniki Warszawskiej Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach znajduje się na stronach:

(Źródło: www.pw.edu.pl, www.cziitt.pw.edu.pl, www.targikielce.pl)