Wykłady będą prowadzone przez cały rok, w piątki o godz. 16:00.

W semestrze letnim prowadzimy wykłady z chemii ogólnej i nieorganicznej. Ostatni wykład w tym semestrze – 13 czerwca 2025 r. 

Wykłady wrócą pod koniec września – zachęcamy do sprawdzania informacji na stronie i w mediach społecznościowych Wydziału.

Stan na 31.12.2024 r. Publikacje uszeregowane są według malejącej wartości współczynnika oddziaływania (w nawiasie podano wartość IF). 

Studia I i II stopnia na kierunku technologia chemiczna – uchwałą Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 28 lutego 2019 r. – otrzymały najwyższą, wyróżniającą ocenę programową. Zgodnie ze statutem PKA oceny wyróżniające przyznawane są na 8 lat.

Studia o profilu ogólnoakademickim I i II stopnia, na kierunku biotechnologia – zgodnie z uchwałą Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 25 kwietnia 2019 r. – uzyskały ocenę pozytywną.

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych przyznała kierunkom: 

— biotechnologia 
— technologia chemiczna

akredytacje na okres 14.01.2023 – 13.01.2028 r.

W wyniku odwołania złożonego przez Politechnikę Warszawską, Minister Edukacji i Nauki uchylił swoją pierwotną decyzję i przyznał jej najwyższą kategorię naukową A+ w dyscyplinie nauki chemiczneDyscyplina inżynieria chemiczna docelowo otrzymała kategorię naukową A. 

Aktualności

Tytuł projektu: Hamowanie enzymów szlaku ratunkowego puryn pasożyta jako nowe podejście do zwalczania infekcji H. pylori, w tym wywołanych przez szczepy oporne na dostępne antybiotyki 

Termin składania ofert: 18 lipca 2025 r.

1. Tytuł projektu: Mechanizmy cytotoksyczności i aktywności antybakteryjnej polikationów (OPUS 26)

Termin składania ofert: 4 lipca 2025 r.

2. Tytuł projektu: Masa cząsteczkowa polimerów, nierozwikłany aspekt aktywności biologicznej poliamin (OPUS 28)

Termin składania ofert: 21 lipca 2025 r.

Synteza i badanie właściwości spektroskopowych i biologicznych pochodnych stilbenu i izosterów stilbenu- potencjalnych leków w terapii nowotworów

27 czerwca 2025 r., godz. 14:15

Opracowanie modyfikowalnych platform biosensorowych do wieloparametrowej immunodetekcji wybranych biomarkerów związanych z infekcjami wirusowymi

30 czerwca 2025 r., godz. 10:00

Pęcherzyki zewnątrzkomórkowe mikroorganizmów niepatogennych – charakterystyka oraz wpływ na komórki ludzkie

30 czerwca 2025 r., godz. 14:00

Pozostałe Aktualności...

Osiągnięcia

13 czerwca 2025 r. odbył sie finał regionalny konkursu MT180 Central Europe. Mgr inż. Joanna Konopka zajęła 2 miejsce, oraz została lureatką nagrody publiczności.

W ramach Konkursu 10 doktorantów zaprezentowało swoje prace naukowe szerokiej publiczności w języku francuskim. Na prezentację uczestnicy mieli nie więcej niż 180 sekund i mogli posłużyć się tylko jednym slajdem.

Politechnika Warszawska zajęła 487. miejsce na świecie w prestiżowym rankingu QS World University Rankings. To trzecia lokata wśród polskich uczelni oraz awans o 42 pozycje w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jest to najlepszy wynik naszej Uczelni w historii tego zestawienia.

W konkursie MINIATURA 9 spośród wniosków złożonych do NCN w marcu, finansowanie otrzymało 65 działań naukowych na łączną kwotę niemal 2,6 mln zł. 

Na liście rankingowej działań zakwalifikowanych do finansowania znalazły się wnioski badaczy z Wydziału Chemicznego PW:

— dr inż. Marty Chrószcz-Porębskiej
— dr. inż. Huberta Rondudy.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Marcin Kulasek przyznał stypendia 228 młodym naukowcom reprezentującym 53 dyscypliny naukowe i artystyczne. W tym gronie znalazła się badaczka z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej:

– dr inż. Agnieszka Żuchowska.

Po raz 9. z rzędu Politechnika Warszawska zajęła trzecią pozycję na liście najlepszych uczelni akademickich w naszym kraju, a po raz 20. – pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych.

Jest także na czele w 11. rankingach kierunków, wśród których jest Biotechnologia prowadzona na Wydziale Chemicznym. Kierunek Technologia chemiczna tym razem uplasował się na 4. miejscu. 

Pozostałe Osiągnięcia...

banner - media społecznościowe

1. miejsce:

→ biotechnologia 
→ technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

Projekty z programu SZAFIR

Udział Polski w ESRF
Więcej o udziale WCh PW w konsorcjum

       

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI