Badacze z Wydziału Chemicznego PW w gronie najczęściej cytowanych naukowców na świecie

TOP 2% Scientists 2021 przygotowuje Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier. Składa się on z dwóch odrębnych list. Pierwsza ocenia dorobek naukowy z kariery badawczej (wykorzystując dane od 1960 roku), w drugiej brane są pod uwagę jedynie publikacje i cytowania z ostatniego roku kalendarzowego.

Na liście dotyczącej kariery naukowej znalazło się 1058 badaczy z Polski – to reprezentanci 163 instytucji naukowych (uczelni i instytutów badawczych). W zestawieniu za poprzedni rok mamy natomiast 1092 Polaków ze 165 instytucji.

Ranking TOP 2% opracowany został na podstawie dorobku naukowego poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów.

W zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021, na liście obejmującej całą karierę badawczą, Wydział Chemiczny reprezentowany jest przez 6 naukowców na 47 z Politechniki Warszawskiej. Natomiast w wykazie osiągnięć tylko za ostatni rok przedstawicieli Wydziału Chemicznego jest 5 na 38 z całej Uczelni.

Naukowcy z Wydziału Chemicznego PW w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021* – dane za całą karierę:

• prof. dr hab. inż. Zbigniew Brzózka (Analytical Chemistry),
  • prof. dr hab. inż. Elżbieta Malinowska (Analytical Chemistry),
  • dr hab. inż. Kamil Paduszyński (Chemical Engineering),
  • prof. dr hab. inż. Adam Proń (Applied Physics),
  • prof. dr hab. inż. Gabriel Rokicki (Polymers),
  • prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek (Energy).

Naukowcy z Wydziału Chemicznego PW w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021* – dane za ostatni rok:

• prof. dr hab. inż. Janusz Lewiński (Organic Chemistry),
  • dr hab. inż. Kamil Paduszyński (Chemical Engineering),
  • prof. dr hab. inż. Adam Proń (Applied Physics),
  • prof. dr hab. inż. Gabriel Rokicki (Polymers),
  • prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek (Energy).

* W nawiasach zaznaczono, w jakich obszarach wskazani naukowcy byli najczęściej cytowani.

Więcej informacji dostępne jest na stronie Uczelni».

Pełne zestawienie jest dostępne na stronie wydawnictwa Elsevier».