Konkurs na stanowisko student-stypendysta w projekcie OPUS-21

OFERTA STYPENDIUM

Nazwa jednostki: Zakład Katalizy i Chemii Metaloorganicznej, Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej

Nazwa stanowiska: Student-Stypendysta

Typ konkursu NCN: OPUS

Tytuł projektu: Multinuklearne kompleksy metali jako molekularne jednostki budulcowe funkcjonalnych układów supramolekularnych: racjonalne projektowanie oparte na oddziaływaniach niekowalencyjnych (FunSup)

Kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Janusz Lewiński

Wymagania

1. Status studenta(ki) studiów w dziedzinie nauk chemicznych i ukończone co najmniej 3 semestry.
  2. Doświadczenie w pracy ze związkami metaloorganicznymi z zastosowaniem techniki Schlenka oraz stosowna wiedza w zakresie chemii nieorganicznej, metaloorganicznej i organicznej.
  3. Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  4. Odpowiednia motywacja do pracy naukowej.
  5. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie badawcze potwierdzone: udziałem w pracach koła naukowego, konferencjach oraz autorstwem/współautorstwem w publikacji/ach.

Opis zadań

Udział w pracach badawczych w ramach ww. projektu, a w szczególności realizacja następujących zadań:

1. Projektowanie, synteza i badania reaktywności multinuklearnych kompleksów metali ze zróżnicowaną wewnętrzną i zewnętrzną sferą koordynacyjną: klastery metali typu „paddlewheel” oraz oksokompleksy metali.
  2. Badanie samoorganizacji molekularnych jednostek budulcowych pod wpływem oddziaływań niekowalencyjnych i projektowanie nowych sieci supramolekularnych.
  3. Opracowanie nowych materiałów typu 'MOF' w oparciu o wstępnie zaprojektowane molekularne jednostki budulcowe.
  4. Charakteryzacja fizykochemicznych właściwości otrzymanych molekularnych jednostek budulcowych jak również materiałów porowatych.

Termin składania ofert: 13 marca 2023r., godz. 23:59

Forma składania ofert

Mailem na adres: karolina.zelga@pw.edu.pl z dopiskiem „OPUS21_stud”

Warunki zatrudnienia

• Rodzaj umowy: umowa o stypendium naukowe
  • Stypendium: 2000 zł/miesięcznie
  • Data rozpoczęcia: 01.04.2023 r.
  • Okres zatrudnienia: 12 miesięcy z możliwością przedłużenia

1. CV.
  2. Zaświadczenie o statusie studenta.
  3. Wykaz zaliczonych przedmiotów wraz z ocenami (indeks lub wykaz z USOSa) i/lub kopia dyplomu inżynierskiego wraz z suplementem (w razie posiadania).
  4. List motywacyjny.
  5. Opinia opiekuna naukowego lub promotora pracy magisterskiej.
  6. Udokumentowanie osiągnięć naukowych (publikacje, wystąpienia konferencyjne), wyróżnień wynikających z prowadzenia badań naukowych, stypendiów, nagród, warsztatów, szkoleń.

Dodatkowe informacje

• W CV należy umieścić następujące klauzule: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji i zagadnień projektu (art. 6 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04)” oraz „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym zgłoszeniu rekrutacyjnym w celach rekrutacyjnych Politechniki Warszawskiej”. W każdej chwili istnieje możliwość cofnięcia wyrażonej zgody, poprzez wysyłanie e-mail na adres: karolina.zelga@pw.edu.pl. Masz również prawo do dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz przeniesienia.
  • Kandydaci zostaną wyłonieni i zaangażowani w realizację projektu zgodnie z Regulaminem przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Naukiokreślonym uchwałą Rady NCN 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r. Stypendium naukowe z projektu OPUS jest niezależne od stypendiów doktoranckich.
  • Zgłoszenia będą oceniane przez Komisję Konkursową powołaną przez kierownika projektu. Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami (o miejscu i czasie rozmowy kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).
  • Dodatkowe informacje dotyczące tematyki projektu kandydaci mogą uzyskać na stronie http://lewin.ch.pw.edu.pl/.