Pierwsza edycja nowego projektu pn. Akademia H2!

Akademia H2 została powołana aby szkolić i rozwijać kadry wyspecjalizowane w innowacyjnych technologiach wodorowych i ich praktycznym wykorzystaniu w aplikacjach biznesowych.

To program edukacyjny skierowany do studentów i absolwentów, osób zainteresowanych technologiami wodorowymi, które chcą związać z nimi swoją zawodową przyszłość.

Obejmuje cykl wykładów teoretycznych oraz wizyty studyjne, warsztaty, spotkania z ekspertami i naukowcami z branży wodorowej. Uczestnicy zobaczą i przekonają się, w jaki sposób technologie wodorowe są wykorzystywane w różnych obszarach przemysłu.

  
Terminy zajęć

Zajęcia rozpoczną się w marcu, a zakończą w czerwcu 2023 r.
Odbywać się będą w formule weekendowej, w uczelniach wyższych oraz ośrodkach przemysłowych i badawczo-rozwojowych z sektora wodorowego. 

  
Rekrutacja

Ze względu na dwuetapową rekrutację aplikacje należy złożyć do 31 grudnia 2022 r.
Pierwszy etap to spełnienie wymogów formalnych. Wybrane osoby przejdą do drugiego etapu, czyli rozmów rekrutacyjnych. Spośród nich wyłonionych zostanie 30 uczestników.  

   
Staże

Na najlepszych absolwentów programu czekają płatne staże w firmach: PKN ORLEN S.A., PESA Bydgoszcz S.A., Toyota Central Europe Sp. z o. o.

   
Akademia H2 to inicjatywa, która powstała w ramach Mazowieckiej Doliny Wodorowej. Organizatorem programu jest PKN ORLEN, a partnerami: Toyota, PESA Bydgoszcz oraz Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska i Centrum Badawcze PAN – KEZO.  

   
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie projektu oraz regulaminem:

Wirtualna wycieczka

   

Ranking Kierunków Studiów 2023 - logo

1. miejsce:

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

 

 

Projekty z programu SZAFIR

 

   

YoungChem