Stypendium pod choinkę PW

Stypendium przyznawane jest studentkom, studentom, doktorantkom i doktorantom Politechniki Warszawskiej, którzy osiągają sukcesy (naukowe, sportowe, artystyczne, inne), uczestniczą w projektach i wydarzeniach promujących naszą Uczelnię, popularyzują naukę, angażują się w akcje społeczne i działalność charytatywną.

Środki na Stypendia pochodzą z funduszy zebranych podczas uczelnianego Kiermaszu Świątecznego.

Wyboru laureatów dokonuje kapituła pod przewodnictwem Prorektora ds. studenckich, spośród nadesłanych zgłoszeń.

Dla kogo?

Stypendium mogą otrzymać studentki, studenci, doktorantki, doktoranci, którzy w latach 2020-2022:

• odnieśli sukcesy w zawodach i konkursach naukowych o zasięgu krajowym czy międzynarodowym,
  • odnieśli sukcesy w zawodach i konkursach artystycznych, sportowych, innych o zasięgu krajowym czy międzynarodowym,
  • uczestniczyli w projektach, inicjatywach, wydarzeniach promujących Politechnikę Warszawską,
  • aktywnie przyczyniali się do upowszechniania zagadnień naukowych wśród dzieci, młodzieży, dorosłych,
  • angażowali się w akcje społeczne oraz działalność charytatywną.

Każde z kryteriów jest punktowane (szczegóły w regulaminie). Dodatkowe punkty można otrzymać za staranność wykonania prezentacji.

Stypendium pod choinkę zostanie przyznane kandydatom z najwyższą liczbą punktów.
O przyznanie Stypendium pod choinkę 2022 nie mogą ubiegać się laureaci poprzednich edycji.

Kandydatury mogą zgłaszać:

• władze Politechniki Warszawskiej,
  • dziekani wydziałów,
  • samodzielnie osoby zainteresowane.

Zgłoszenie należy przesłać do Biura Komunikacji i Promocji, na adres: eventy@pw.edu.pl w terminie 12 października – 2 listopada 2022 roku.

Niezbędne załączniki:

• prezentacja multimedialna, przygotowana zgodnie z wytycznymi opisanymi w regulaminie,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu bądź niewyrażeniu zgody na udostępnienie swojego wizerunku do celów marketingowych (załącznik nr 1 do regulaminu),
  • informacja dotycząca osoby zgłaszającej kandydata (dotyczy sytuacji, gdy zgłoszenia nie dokonuje kandydat, załącznik nr 2 do regulaminu).

Co jeszcze warto wiedzieć?

• Kapituła dokona wyboru laureatów na podstawie przesłanych dokumentów. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się możliwość zaproszenia kandydata na indywidualne spotkanie.
  • Kapituła określi liczbę oraz wysokość stypendiów.
  • Stypendium jest wypłacane jednorazowo.
  • Możliwe jest wręczanie laureatom nagród rzeczowych.
  • Kapituła powiadomi laureatów o werdykcie drogą e-mailową.
  • Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się w czasie wskazanym przez Kapitułę.