„Uczelnie Przyszłości” czekają na pierwszych adeptów
Do 16 marca 2025 r. trwa rekrutacja studentek i studentów do projektu Uczelnie Przyszłości. Zapraszamy osoby, które mają pomysł odpowiadający na potrzeby społeczne lub biznesowe i chciałyby go zrealizować w trakcie studiów.
Uczestnicy, w ramach indywidualnej ścieżki edukacyjnej, zrealizują własne projekty proponujące rozwiązania istotnych problemów związanych na przykład z edukacją, rynkiem pracy, ochroną zdrowia czy dostępnością usług i produktów dla osób z niepełnosprawnościami.
Kogo szukamy?
W projekcie mogą wziąć udział osoby polskojęzyczne, studiujące stacjonarnie na:
- I lub II roku studiów I stopnia;
- I, II lub III roku jednolitych studiów magisterskich.
Co oferujemy?
- możliwość realizacji autorskiego projektu;
- min. 21 punktów ECTS;
- stypendium do 20 000 zł;
- pomoc opiekuna z uczelni;
- wsparcie mentorów – naukowego i biznesowego;
- udział w warsztatach i mikrokursach.
Jak zgłosić się do projektu?
W pierwszym kroku należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w systemie USOSweb (Dla studentów -> Podania ePW) od 1 do 16 marca 2025 r. i przesłać go w tym samym terminie.
Szczegółowe informacje dotyczące projektu, rekrutacji i dalszych etapów dostępne są na stronie: uczelnieprzyszlosci.pw.edu.pl oraz na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
***
Projekt Uczelnie przyszłości realizuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wraz z 12 polskimi uczelniami, które wdrożą nowy model kształcenia. Wśród partnerów jest Politechnika Warszawska. Projekt uzyskał dotację w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS). Łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych projektu to 65 595 942,50 zł, a wysokość dofinansowania ze środków europejskich wynosi 62 316 145,37 zł.