Wydarzenia

Konkurs Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego 2022

Polskie Towarzystwo Nukleoniczne (PTN) ogłasza kolejny konkurs na najlepsze prace doktorskie, magisterskie, inżynierskie i licencjackie związane tematycznie z atomistyką. W konkursie mogą wziąć udział prace obronione w latach
2021 oraz 2022. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie do dnia 15.07.2022 roku zgłoszenia i dokumentów w postaci elektronicznej. Szczegóły na załączonym plakacie (.pdf) .

Opublikowano: 21.06.2022

Perspektywy Women in Tech Summit 2022

Wydarzenie zaplanowano na 7-8 czerwca. Z przedstawicielkami start-upów wywodzących się z Wydziału Chemicznego PW będzie można spotkać się zarówno we wtorek jak i w środę.

Opublikowano: 02.06.2022

Drzwi Otwarte na Wydziale Chemicznym PW 2022 - podsumowanie

W tym roku, po dwuletniej przerwie, wydarzenie miało charakter stacjonarny. Pomimo niesprzyjającej pogody frekwencja dopisała – stoisko Wydziału Chemicznego, a także prezentacja i pokazy w Audytorium im. prof. J. Zawadzkiego cieszyły się dużym zainteresowaniem gości.

Opublikowano: 01.06.2022

VII Ogólnopolskie Seminarium - Postępu w Chemii Boru

Radziejowice, 3-5 czerwca 2022 r.  

Wydarzenie pod patronatem Dziekana Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, prof. Władysława Wieczorka.

Opublikowano: 02.06.2022

Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Ministra Edukacji i Nauki na rok 2021/2022

W dniu 17.05.2022 r. podczas Rady Wydziału nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów studentkom i studentom, którym Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendium za znaczące osiągnięcia.

Opublikowano: 18.05.2022

Zbiórka zasilaczy awaryjnych UPS dla Ukrainy

Wydział Fizyki PW organizuje pomoc dla Ukrainy w zakresie przygotowania małych, mobilnych magazynów energii. W tym celu zbierane są:

  • urządzenia UPS (działające lub nie),
  • inne pakiety baterii litowo-jonowych (np. z hulajnóg elektrycznych).

Zbiórka odbywa się w sposób ciągły, przy portierni w Gmachu Fizyki. Zebrane UPSy i pakiety będą poddane recyklingowi, naprawione i łączone z panelami fotowoltaicznymi, aby uzyskać magazyny energii.

Dodatkowo, poszukiwani są chętni do zaangażowania się w prace. Potrzebne są m.in. osoby:

  • do prac logistycznych – odbieranie UPSów/pakietów Li-ion, transport do Wydziału Mechatroniki, inwentaryzacja, pakowanie i wysyłka naprawionych UPSów/pakietów, poszukiwanie i zakup niezbędnych elementów elektrycznych i elektronicznych
  • do prac technicznych – demontaż niedziałających UPSów/pakietów, naprawa, projektowanie i montaż nowych magazynów energii
  • do prac badawczych – testowanie UPSów/pakietów, pomiary napięć i pojemności,
  • do prac PR-owych – projektowanie grafik i postów, komunikacja z zewnętrznymi firmami, poszukiwanie sponsorów (w tym: paneli fotowoltaicznych), kontakt ze stroną ukraińską.

Osoby zainteresowane mogą dołączyć do projektu, dopisując się do zespołu na Teams przy wykorzystaniu kodu: f2ekygt. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest pracownik Wydziału Fizyki, prof. dr hab. Michał Marzantowicz (kontakt: michal.marzantowicz@pw.edu.pl).

Opublikowano: 28.03.2022

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej 2022

Kończysz niebawem szkołę i zastanawiasz się co dalej? Szukasz inspiracji? Masz w sobie ciekawość i lubisz odkrywać? Koniecznie zajrzyj na kampus PW. Poznasz studentów i wykładowców, zadasz nurtujące Cię pytania, otrzymasz odpowiedzi i niespodzianki :-), przekonasz się jak studiuje się na Politechnice Warszawskiej. 

Zapraszamy w sobotę 28 maja, w godzinach 10:00–16:00. 

Opublikowano: 21.05.2022

Technologie PW: Dynamiczne substytuty kości gąbczastej - dr Gadomska-Gajadhur

W ramach projektu Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii przedstawiania technologii opracowanych przez naukowców Politechniki Warszawskiej "Technologie PW", w tym tygodniu przedstawione zostały technologie implantów z Wydziału Chemicznego - opracowane w zespole dr Gadomskiej-Gajadhur. Film można znaleźć na platformie YouTube tutaj [link do Youtube.com].

Opublikowano: 29.04.2022

Dr hab. Leszek Niedzicki opowiada o nowych technologiach do baterii litowo-jonowych, które zostały opracowane na naszym Wydziale

Dzisiaj (21.03.2022) na portalu dziennik.plopublikowano wywiad z dr hab. inż. Leszkiem Niedzickim, prof. uczelni, w którym opowiada o sukcesach Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej w zakresie opracowywania nowych technologii do baterii litowo-jonowych, zwłaszcza elektrolitów. W wywiadzie opowiada też o projektach badawczych prowadzonych na naszym Wydziale oraz o przyszłości ogniw i ich obecnych bolączkach, które naukowcy z naszej uczelni przezwyciężają. Wywiad można przeczytać tutaj.

Opublikowano: 21.03.2022

Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie M-ERA.NET 2 Call 2020

W dniu 31.03.2022 Komisja Konkursowa powołana przez Dziekana Wydziału Chemicznego prof. Władysława Wieczorka do oceny wniosków w konkursie na dwa stanowiska doktoranta-stypendysty w projekcie M-ERA.NET 2 Call 2020 pt. „Katody do ogniw Li-S oparte na MOF@rGO”, realizowanego w latach 2021–2023, a finansowanego przez NCN, pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Pani Anny Szczęsnej-Chrzan oraz Pana Macieja Smolińskiego. Doktoranci będą otrzymywali stypendium w okresie 14 miesięcy.

Opublikowano: 01.04.2022

Wirtualna wycieczka

   

Ranking Kierunków Studiów 2022 - logo

1. miejsce: 

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

   

   

   

Projekty z programu SZAFIR

   

YoungChem