Osiągnięcia

Obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Ilony Jurek

Wpływ ekstraktów roślinnych bogatych w saponiny na właściwości modelowych warstw biologicznych

8 lipca 2022 r., godzina 13:15

Opublikowano: 23.06.2022

Obrona rozprawy doktorskiej mgr. Konstantina Varaksina

Quantum chemistry approach to physical interpretation of the substituent effect in carboxylic acid derivatives

26 września 2022 r., godz. 12:00

Opublikowano: 23.06.2022

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" ogłosiła ranking 2022!

Po raz 6. z rzędu Politechnika Warszawska zajęła miejsce na podium zestawienia, a po raz 17. z rzędu okazała się najlepszą uczelnią techniczną.

Kierunki biotechnologia i technologia chemiczna prowadzone na Wydziale Chemicznym po raz kolejny uplasowały się na pierwszym miejscu!

Opublikowano: 22.06.2022

Studenckie Noble 2022 rozdane!

W sobotę, 4 czerwca podczas Gali Finałowej poznaliśmy laureatki i laureatów konkursu Studencki Nobel

Jedną z nich jest Aleksandra Bandzerewicz, studentka Wydziału Chemicznego PW, zdobywczyni głównej nagrody w kategorii Nauki przyrodnicze i energetyka.

Opublikowano: 09.06.2022

Wystąpienie dr hab. inż. Agnieszki Gadomskiej-Gajadhur nagrodzone na X TeChem w kategorii produktów specjalistycznych.

W dniach 11–14 maja 2022 odbył się X Kongres Technologii Chemicznej (X TeChem). Wydarzenie organizowane było przez Katedrę Zaawansowanych Technologii Materiałowych oraz Centrum Innowacji i Biznesu Politechniki Wrocławskiej.

Dr hab. inż. Gadomska-Gajadhur zaprezentowała referat pt. Wytwarzanie poliestrów z gliceryny i kwasów dikarboksylowych oraz ich potencjalne zastosowania w medycynie. Wystąpienie zostało ocenione jako najlepsze w sekcji produktów specjalistycznych.

Opublikowano: 18.05.2022

Prof. Gliński otrzymał tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych

Informujemy, że postanowieniem z dnia 25 kwietnia 2022 roku Prezydent RP nadał Panu prof. Markowi Glińskiemu tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria chemiczna.

Gratulujemy!

Opublikowano: 13.05.2022

Pracownicy naszego wydziału laureatami stypendium START 2022

Informujemy, że pracownicy naszego Wydziału otrzymali prestiżowe stypendium START przyznawane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Są to mgr inż. Michał Terlecki z Zakładu Katalizy i Chemii Metaloorganicznej oraz dr inż. Agnieszka Żuchowska z Katedry Biotechnologii Medycznej.

Opublikowano: 13.05.2022

Nasi studenci laureatami stypendium Ministra Edukacji i Nauki

Jak co roku odnoszący sukcesy studenci z całej Polski otrzymali wyjątkowe wyróżnienia za swoją działalność naukową, sportową i artystyczną. Stypendia Ministra Edukacji i Nauki na rok akademicki 2021/2022 przyznano 432 studentom. W tym gronie jest siedemnaście osób z Politechniki Warszawskiej – wszystkie one zostały docenione za osiągnięcia naukowe. Z Wydziału Chemicznego jest aż ośmioro studentów

Opublikowano: 06.04.2022

Artykuły naszych pracowników opublikowane w czasopismach o najwyższym współczynniku wpływu (IF) (2021)

Najlepsze (wg IF) artykuły autorstwa pracowników naszego Wydziału w roku 2021 (stan na 31-12-2021)

Opublikowano: 20.02.2022

Nowa monografia pod redakcją profesorów naszego Wydziału

Nakładem PWN ukazała się monografia Sensory chemiczne i biosensory pod redakcją trojga profesorów Katedry Biotechnologii Medycznej naszego Wydziału: prof. dr hab. inż. Zbigniewa Brzózkiprof. dr hab. inż. Elżbiety Malinowskiejprof. dr hab. inż. Wojciecha Wróblewskiego.

Opublikowano: 30.01.2022

Ranking Perspektywy 2024

1. miejsce:

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

 

 

 

Projekty z programu SZAFIR

  

   

YoungChem

   

   

 

Deklaracja dostępności