Wydarzenia

Oferta pracy - konkurs na stanowisko doktorant-stypendysta w projekcie badawczym

Nazwa jednostki: Katedra Chemii Nieorganicznej, Wydział Chemiczny, Politechnika Warszawska
Nazwa stanowiska: Doktorant – stypendysta (2 stanowiska)
Typ konkursu NCN: M-ERA 2020
Tytuł projektu: Katody do ogniw Li-S oparte na MOF@rGO
Kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Marek Marcinek (marek.marcinek@pw.edu.pl)
Forma składania ofert: email marek.marcinek@pw.edu.pl (tytuł e-maila: M-ERA 2020 – doktorant).
Termin składania ofert: 30 marca 2022; 00:00

Szczegóły w "Więcej..."

Opublikowano: 16.03.2022

Dr Gadomska-Gajadhur opowiada o przełomowych dla medycyny technologiach powstających na naszym Wydziale

Dzisiaj (25.01.2022) na portalu medycznym Rynek Zdrowia opublikowano wywiad z dr hab. inż. Agnieszką Gadomską-Gajadhur, w którym opowiada o przełomowych dla medycyny technologiach implantów kostnych, które powstają na naszym Wydziale. Wywiad, z którego dowiemy się też o obecnych i rozpoczynających się projektach badawczych w tym zakresie a także o testach klinicznych nowych technologii, można przeczytać na portalu tutaj.

Opublikowano: 25.01.2022

Nowa specjalność na Wydziale: Technologie Konwersji i Akumulacji Energii

Mam niewątpliwą przyjemność poinformować o powstaniu nowej specjalności dla studiów II stopnia: Technologie Konwersji i Akumulacji Energii.

Specjalność ma charakter Interdyscyplinarny i Interuczelniany. Partnerami są Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Warszawski. W celu zorganizowania specjalności Wydział Chemiczny podjął współpracę z Wydziałem Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz Wydziałem Inżynierii Materiałowej

Specjalność obejmuje zagadnienia związane z modelowaniem, syntezą, recyklingiem oraz charakteryzacją materiałów używanych do konstrukcji urządzeń do magazynowania oraz konwersji energii (ogniw różnego typu, w tym:  Li-ion, Na-ion, ogniw paliwowych, fotowoltaicznych).

Student zdobędzie kompleksową wiedzę na temat współczesnej energetyki wraz z jej aspektami ekonomicznymi, socjalnymi oraz administracyjnymi.

Mile widziani są kandydaci o profilu nie tylko chemicznym i inżynieryjno-chemicznym ale również absolwenci technologii materiałowych oraz tzw. profilu praktycznego.

Absolwent specjalności będzie przygotowany do pracy w niezwykle dynamicznie rozwijającym się rynku oraz sektorze produkcyjnym związanym tematycznie ze specjalnością np. tzw. Gigafactories, e-mobility, smart functionalities etc.

Program jest wzorowany na anglojęzycznym projekcie MESC (Master of Energy Storage and Conversion).

Serdecznie zapraszam
prof. dr hab. inż. Marek Marcinek

Opublikowano: 11.01.2022

Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 20

W dniu 07.09.2021 Komisja Konkursowa powołana przez Dziekana Wydziału Chemicznego prof. Władysława Wieczorka do oceny wniosków w konkursie na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 20 pt. „Efektywne fotouczulacze oparte na sztywnych układach boroogranicznych jako generatory tlenu singletowego”, realizowanego w latach 2021–2024, a finansowanego przez NCN, pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Pani Pauliny Haliny Marek-Urban. Doktorantka będzie otrzymywała stypendium w okresie 15 miesięcy.

Opublikowano: 09.09.2021

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022

Dziekan i Rada Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej uprzejmie zapraszają do obejrzenia nagrania Uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 na Wydziale Chemiznym, która odbyła się w dniu 1 października 2021 roku o godz. 14.00 w Audytorium Mościckiego.

Link do nagrania (przekierowuje do platformy YouTube)

Opublikowano: 30.09.2021

Wydział Chemiczny wspiera walkę z fake newsami

Pracownicy Wydziału Chemicznego wspierają swoją wiedzą ekspercką dziennikarzy sprawdzających prawdziwość informacji podawanych w sieci. Agence France-Presse na swojej stronie fact-checkingowej "AFP Sprawdzam" opublikowała dzisiaj materiał sprawdzający informacje podawane w kolejnym popularnym, ale dezinformującym filmiku w mediach społecznościowych. W artykule wypowiada się dr hab. inż. Marcin Olszewski z Katedry Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków naszego Wydziału. Artykuł do przeczytania na stronie AFP.

Opublikowano: 05.05.2021

Seminarium BioTech4Med "Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie jutra"

W imieniu Komitetu Organizacyjnego, uprzejmie zapraszamy do udziału w Seminarium BioTech4Med "Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie jutra". Seminarium odbędzie się odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2021 roku (piątek) w godzinach 9.00 - 15.00 w formie zdalnej za pomocą aplikacji MS TEAMS (link do spotkania).

Celem Seminarium BioTech4Med „Inżynieria biomedyczna i biotechnologia w medycynie jutra” jest prezentacja śródokresowych wyników projektów uzyskanych w ramach konkursów BIOTECHMED-1 i IDUB against COVID-19 oraz współfinasowanych ze środków projektu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza PW. Seminarium ma również na celu promowanie współpracy naukowców z obszarów biotechnologii i inżynierii biomedycznej prowadzącej do opracowania innowacyjnych technologii dla medycyny.

Zaproszenie na seminarium - pełna wersja (.pdf)
Agenda seminarium (.pdf)

Opublikowano: 31.03.2021

Naukowcy z Wydziału Chemicznego w audycji Halo.Radio

21 listopada w Halo.Radio, w audycji red. Wiktora Niedzickiego pt. "Ciekawe dwie godziny" gościli pracownicy naszego Wydziału: dr inż. Katarzyna Lech, dr inż. Agnieszka Gadomska-Gajadhur, dr hab. inż. Paulina Wiecińska, prof. uczelni, dr inż. Artur Kasprzak i dr hab. inż. Leszek Niedzicki, prof. uczelni. Goście programu opowiadali o swoich najnowszych odkryciach i badaniach, wdrożeniach i największych osiągnięciach. Audycja jest do obejrzenia tutaj a do wysłuchania w formie podcastu tutaj.

Opublikowano: 21.11.2020

Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie SONATA 15

W dniu 10.03.2021 Komisja Konkursowa powołana przez Dziekana Wydziału Chemicznego prof. dr. hab. inż. Władysława Wieczorka do oceny wniosków w konkursie na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie SONATA 15 pt. „Nowe chemoenzymatyczne strategie w asymetrycznej syntezie wybranych farmaceutyków z zastosowaniem rekombinowanych oksydoreduktaz i hydrolaz jako biokatalizatorów”, realizowanego w latach 2020–2023, a finansowanego przez NCN, pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Pani mgr inż. Beaty Zdun, uczestniczki Szkoły Doktorskiej nr 1 na Wydziale Chemicznym PW.

Opublikowano: 31.03.2021

Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 17

W dniu 02.03.2021 Komisja Konkursowa powołana przez Dziekana Wydziału Chemicznego prof. Władysława Wieczorka do oceny wniosków w konkursie na stanowisko doktoranta-stypendysty w projekcie OPUS 17 pt. „THIO-SWITCH: w poszukiwaniu nowych fotoaktywnych materiałów przełączalnych - badania kompleksów metali przejściowych, zawierających aktywny fragment ditienyloetenowy za pomocą zaawansowanych metod fotokrystalograficznych i spektroskopowych”, realizowanego w latach 2020–2023, a finansowanego przez NCN, pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Pana Jakuba Drapały, uczestnika Szkoły Doktorskiej nr 1 na Wydziale Chemicznym PW.

Opublikowano: 10.03.2021

Wirtualna wycieczka

   

Ranking Kierunków Studiów 2023 - logo

1. miejsce:

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

 

 

Projekty z programu SZAFIR

 

   

YoungChem