Wydarzenia

Pracownik naszego Wydziału edytorem gościnnym specjalnego numeru pt. “Applications of Hydrolases in Medicinal Chemistry” w czasopiśmie Catalysts

Dr inż. Paweł Borowiecki (KBŚLiK, WCh PW) wraz z absolwentem naszego Wydziału dr. hab. inż. Dominikiem Koszelewskim (IChO PAN) będą wspólnie koordynować edycję specjalnego numeru pt. “Applications of Hydrolases in Medicinal Chemistry” w prestiżowym czasopiśmie katalitycznym Catalysts (ISSN 2073-4344, IF: 3.520).

Celem wydania tego numeru będzie zebranie kolekcji artykułów raportujących najnowsze światowe osiągnięcia w dziedzinie biokatalizy z zastosowaniem hydrolaz w asymetrycznej syntezie optycznie czynnych związków o znaczeniu biologicznym, ze szczególnym uwzględnieniem pochodnych o udokumentowanej aktywności farmakologicznej i/lub substancji czynnych leków (API).

Korzystając z okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich badaczy, którym "bliska sercu" jest tematyka biokatalizy w służbie chemii medycznej, do składania swoich prac badawczych w formie pełnych publikacji, krótkich komunikatów i/lub manuskryptów o charakterze literaturowo-przeglądowym. Warto dodać, że wszystkie artykuły przyjęte do druku opublikowane zostaną w modelu Open Access (OA), co zagwarantuje bezpłatny, otwarty, nieograniczony dostęp do wszystkich utworów naukowych udostępnionych w postaci elektronicznej na stronie ww. czasopisma.

Więcej informacji uzyskacie Państwo pod adresem: https://www.mdpi.com/journal/catalysts/special_issues/hydrolases_medicinal.

Dodatkowe informacje - ulotka (.pdf)

Opublikowano: 21.02.2021

Oferta pracy w projekcie europejskim H2020

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej składa ofertę pracy na stanowisku chemika do realizacji zadań w ramach projektu Horyzont 2020 o tytule „Battery Interface Genome – Materials Acceleration Platform” (akronim: BIG-MAP)
w wymiarze pełnego etatu na okres 24 miesięcy. Szczegóły w "więcej".

Opublikowano: 21.01.2021

Oferta pracy w projekcie europejskim H2020

Oferta pracy na stanowisku asystenta badawczego przy projekcie europejskim w programu Horyzont 2020 realizowanym w Katedrze Chemii Nieorganicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Szczegóły w "więcej".

Opublikowano: 04.11.2020

Historia świata wg Flogistonu

Redaktor Wiktor Niedzicki na swym kanale youtube'owym Ciekawizja zamieścił film "Historia Świata wg Flogistonu" w ramach swojego cyklu CiekaWykład. W filmie występują studenci, członkowie Chemicznego Koła Naukowego Flogiston Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Prezentują w nim wybrane eksperymenty, z którymi goszczą na całym świecie w ramach festiwali prezentacji nauki, pikników naukowych i pokazów dla szkół. Zapraszamy do zobaczenia ilustrowanej Historii Świata wg Flogistonu!

Opublikowano: 21.03.2021

Noc Innowacji 2020 z Wydziałem Chemicznym

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej wziął udział w Nocy Innowacji - spotkanie z najciekawszymi technologiami tworzonymi przez naukowców w dziedzinie chemii. Naukowcy z naszego Wydziału opowiedzieli o prowadzonych na Wydziale pracach nad innowacjami w zasilaniu urządzeń, materiałach do elektroniki, nowych tworzywach i kompozytach oraz technologich medycznych. Zapis z Nocy Innowacji na Wydziale Chemicznym PW jest do obejrzenia na kanale YouTube Wydziału.

Opublikowano: 08.10.2020

Film promocyjny Wydziału Chemicznego PW

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego Wydziału Chemicznego PW.
Film można obejrzeć tutaj.

Opublikowano: 01.10.2020

Film promocyjny PW

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do obejrzenia międzynarodowej wizytówki Politechniki Warszawskiej.
Film dostępny jest tutaj.

Opublikowano: 24.02.2016

Liczne projekty bateryjne na Wydziale Chemicznym PW

Nagrodę Nobla z chemii w 2019 roku przyznano za stworzenie i rozwój baterii litowo-jonowych. To zwiększyło zainteresowanie tym tematem oraz wpłynęło na przyspieszenie badań, także na Politechnice Warszawskiej. W jakie projekty bateryjne zaangażowani są specjaliści z naszego Wydziału Chemicznego?

Cały artykuł o projektach bateryjnych realizowanych na Wydziale Chemicznym PW do przeczytania w cyklu Badania-Innowacje-Technologie na stronie głównej PW

Opublikowano: 22.05.2020

Wydział Chemiczny pomaga w dostarczaniu maseczek dla warszawskich szpitali

We współpracy z Fundacją Jeden Muranów (członek Partnerstwa "Przepis na Muranów"), która szyje maseczki, Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej pomaga w dostarczaniu maseczek dla warszawskich szpitali. Dzięki wypożyczonym przez Wydział Chemiczny suszarkom możliwe jest ekspresowe odkażanie dużych partii maseczek. Po uszyciu są one dezynfekowane w suszarkach i mogą szybciej trafić do potrzebujących pracowników i pacjentów.

Wszystkim chorym życzymy zdrowia i trzymamy kciuki za pracowników służby zdrowia.

Opublikowano: 14.05.2020

Audycja radiowa prezentująca osiągnięcia naszego Wydziału z udziałem Dziekana i naszych wykładowców

W dniu 29.02.2020 Dziekan naszego Wydziału, prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek wraz z profesorami naszego Wydziału - prof. dr. hab. inż. Zbigniewem Brzózką i prof. dr. hab. inż. Ludwikiem Synoradzkim byli gośćmi audycji redaktora Wiktora Niedzickiego o nauce w Halo.Radio. Nasi przedstawiciele opowiedzieli o licznych osiągnięciach Wydziału Chemicznego w zakresie praktycznych zastosowań chemii i wdrożeń opracowywanych na naszym Wydziale. Program o zaletach obecności chemii w naszym życiu można wysłuchać i obejrzeć: audycja radiowa do odsłuchania (otworzy się w nowym oknie), audycja w formie wideo do obejrzenia (otworzy się w nowym oknie).

Opublikowano: 01.03.2020

Wirtualna wycieczka

   

Ranking Kierunków Studiów 2023 - logo

1. miejsce:

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

 

 

Projekty z programu SZAFIR

 

   

YoungChem