Osiągnięcia

Technologia opracowana na Wydziale Chemicznym wraz z rozwiązaniem zaproponowanym przez NANOXO – wyróżniona w konkursie Polski Produkt Przyszłości

Kapituła konkursu doceniła opracowane przez naukowców z Wydziału Chemicznego PW oraz spółkę NANOXO rozwiązanie – metodę wytwarzania bezpiecznych nanomateriałów tlenowo-cynkowych, których finalne właściwości mogą być dostosowywane do konkretnego zastosowania już na etapie syntetycznym wraz z nowym syntetycznym podejściem do wytwarzania nanocząstek nadtlenku cynku.

Opublikowano: 26.08.2022

Prof. Janusz Lewiński przyjęty w poczet Chemistry Europe's Fellows!

Członkostwo to najwyższa nagroda przyznawana przez Chemistry Europe. W tym roku uhonorowanych zostanie 27 osób.
Oficjalna uroczystość odbędzie się podczas 8. Kongresu Chemicznego EuChemS w Lizbonie, 29.08.2022 r.

Opublikowano: 22.08.2022

Nowatorski algorytm komputerowego projektowania potencjalnych leków metodą de novo

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem autorstwa Stanisława Kulczyka, studenta Wydziału Chemicznego PW oraz dr hab. inż. Marioli Koszytkowskiej-Stawińskiej, prof. uczelni, przedstawiającym nową procedurę projektowania leków de novo, możliwą do zastosowania w warunkach niedostatku danych eksperymentalnych.

Opublikowano: 22.08.2022

dr inż. Paweł Borowiecki w gronie członków Królewskiego Towarzystwa Chemicznego

O pozytywnej decyzji zadecydował wysoki poziom naukowy artykułów opublikowanych w bieżącym roku kalendarzowym w prestiżowych czasopismach wydawanych przez Royal Society of Chemistry.

Opublikowano: 11.08.2022

Pracownik naszego wydziału laureatem konkursu na najlepszą pracę doktorską z zakresu chemii analitycznej

Z przyjemnością informujemy, że dr inż. Magdalena Borowska została laureatką konkursu Komitetu Chemii Analitycznej PAN na najlepszą pracę doktorską z zakresu chemii analitycznej w kategorii najlepsza praca w dziedzinie spektrometrii analitycznej.

Praca pt. Zastosowanie nowych metodyk analitycznych w badaniu właściwości detoksykacyjnych nanocząstek selenu w stosunku do związków rtęci została wykonana w Katedrze Chemii Analitycznej pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Krzysztofa Jankowskiego

Opublikowano: 19.07.2022

Obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Ilony Jurek

Wpływ ekstraktów roślinnych bogatych w saponiny na właściwości modelowych warstw biologicznych

8 lipca 2022 r., godzina 13:15

Opublikowano: 23.06.2022

Obrona rozprawy doktorskiej mgr. Konstantina Varaksina

Quantum chemistry approach to physical interpretation of the substituent effect in carboxylic acid derivatives

26 września 2022 r., godz. 12:00

Opublikowano: 23.06.2022

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" ogłosiła ranking 2022!

Po raz 6. z rzędu Politechnika Warszawska zajęła miejsce na podium zestawienia, a po raz 17. z rzędu okazała się najlepszą uczelnią techniczną.

Kierunki biotechnologia i technologia chemiczna prowadzone na Wydziale Chemicznym po raz kolejny uplasowały się na pierwszym miejscu!

Opublikowano: 22.06.2022

Studenckie Noble 2022 rozdane!

W sobotę, 4 czerwca podczas Gali Finałowej poznaliśmy laureatki i laureatów konkursu Studencki Nobel

Jedną z nich jest Aleksandra Bandzerewicz, studentka Wydziału Chemicznego PW, zdobywczyni głównej nagrody w kategorii Nauki przyrodnicze i energetyka.

Opublikowano: 09.06.2022