Osiągnięcia

Kierunki Biotechnologia i Technologia Chemiczna ponownie najlepszymi kierunkami inżynierskimi w rankingu Perspektyw

Miesięcznik Perspektywy opublikował Ranking Studiów Inżynierskich 2019. Kierunki Biotechnologia i Technologia Chemiczna zostały ocenione jako najlepsze kierunki inżynierskie w tegorocznej edycji rankingu Perspektyw w kategoriach odpowiednio Biotechnologia oraz Technologia Chemiczna. Kierunek Biotechnologia zdobył tytuł najlepszego kierunku w swojej kategorii już trzeci raz z rzędu, a kierunek Technologia Chemiczna już po raz 7 z rzędu, utrzymując najlepszy wynik w kraju od początku rankingu (od kiedy oceniane są indywidualne kierunki inżynierskie)!

Opublikowano: 11.07.2019

Dyplomantka z naszego Wydziału z nagrodą na konferencji Nauka-Przemysł

Pani inż. Anna Arbaszewska z Zakładu Chemii Organicznej otrzymała III nagrodę w konkursie na najlepszy poster na Ogólnopolskim Sympozjum Nauka i Przemysł - Metody Spektroskopowe w Praktyce, Nowe wyzwania i Możliwości za pracę pt. "Selektywna redukcja grup nitrowych w pochodnych dibenzo[b,f]oksepiny". Autorami pracy byli A. Arbaszewska, P. Tobiasz, F. Borys, E. Joachimiak, H. Fabczak i H. Krawczyk.

Opublikowano: 04.07.2019

Pracownik naszego Wydziału członkiem Komitetu doradczego Euroboron

W dniach 24-27.06.2019 w Montpellier (Francja) odbyła się 8th European Conference on Boron Chemistry EUROBORON8. Jest ona jedną z ważniejszych konferencji międzynarodowych poświęconych chemii boru. Konferencje są organizowane co 3 lata, a EUROBORON6, która odbyła się w 2013 r. w Radziejowicach pod patronatem JM Rektora Politechniki Warszawskiej, była zorganizowana przez zespół z naszego Wydziału.

Podczas tegorocznego spotkania Prof. Agnieszka Adamczyk-Woźniak została wybrana na członka International Advisory Committee tej konferencji, w skład którego wchodzi 16 przedstawicieli 7 krajów europejskich.

Opublikowano: 01.07.2019

Doktorant Wydziału laureatem prestiżowej nagrody

Mgr inż. Artur Kasprzak, Doktorant z Zakładu Chemii Organicznej, zdobywcą Nagrody im. W. Świętosławskiego III-go stopnia przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Chemiczne. Nagroda III stopnia przyznawana jest naukowcom do 30 roku życia, którzy wykazali się wyróżniającymi osiągnięciami badawczymi w dziedzinie nauk chemicznych. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w czwartek 6 czerwca 2019 r. o godz. 17:30 w Audytorium Czochralskiego, Gmach Technologii Chemicznej.

Opublikowano: 05.06.2019

Doktorant laureatem stypendium 100 na 100 Fundacji Lotto

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja LOTTO i Totalizator Sportowy uhonorowali 100 wyjątkowych studentów stypendiami na łączną kwotę półtora miliona złotych. Spośród ponad 1 800 kandydatów jednym z laureatów został mgr inż. Michał Wrzecionek, co jest niewątpliwie dużym osiągnięciem. Podczas oceny wniosku brano pod uwagę nie tylko osiągnięcia naukowe, ale w równym stopniu również zaangażowanie społeczne oraz osiągnięcia wynikające z działalności w obszarach niezwiązanych z kierunkiem studiów. Pan Wrzecionek swoje osiągnięcia naukowe zdobył podczas prac badawczych w Laboratorium Procesów technologicznych pod opieką Pani dr inż. Agnieszki Gadomskiej-Gajadhur. Poza działalnością naukową Pan Michał wykazywał się aktywnością sportową, harcerską oraz wolontariacką.

Opublikowano: 12.01.2019

Studenci naszego Wydziału laureatami stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia

Studenci Oskar Baka z Katedry Chemii Nieorganicznej (wykonujący dyplom pod kierunkiem dr hab. inż. Aldony Zalewskiej), inż. Mikołaj Więckowski z Zakładu Chemii Fizycznej (wykonujący dyplom pod kierunkiem dr. inż. Marka Królikowskiego) oraz Marcin Wiszniewski z Zakładu Chemii Fizycznej (wykonujący dyplom pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Sergiusza Lulińskiego) zostali laureatami prestiżowego stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.W całej Polsce przyznano we wszystkich dziedzinach nauki i sztuki 656 stypendiów (w tym aż 26 studentom Politechniki Warszawskiej). Link do wyników konkursu.

Opublikowano: 02.01.2019

Doktorant ZChO laureatem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2018/2019

Mgr inż. Artur Kasprzak został laureatem prestiżowego stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Doktorant realizuje pracę doktorską pod opieką dr hab. inż. Marioli Koszytkowskiej-Stawińskiej oraz dr inż. Magdaleny Popławskiej w Zespole Materiałów Biofunkcjonalnych (Zakład Chemii Organicznej). Pan A. Kasprzak jest laureatem jednego z 82 stypendiów dla doktorantów, wybranych spośród 556 zgłoszeń. Link do wyników konkursu: https://www.gov.pl/web/nauka/informacjana-temat-wynikow-rozpatrzenia-wnioskow-o-stypendium-ministra-nauki-i-szkolnictwa-wyzszego-za-wybitne-osiagniecia-na-rok-akademicki-20182019-dla-studentow-i-doktorantow.

Opublikowano: 20.12.2018

Złoty medal chemii - wyróżnienie dla studenta Wydziału Chemicznego

Inż. Piotr Tobiasz został laureatem konkursu "Złoty Medal Chemii" organizowanego przez Instytut Chemii Fizycznej PAN (IChF PAN) we współpracy z firmą DuPont za pracę inżynierską pt. "Synteza cyklicznych pochodnych stilbenu z grupami hydroksylowymi i metoksylowymi", wykonaną pod kierunkiem dr hab. inż. Hanny Krawczyk. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych prac licencjackich lub inżynierskich z obszaru chemii i jej pogranicza. Nazwiska zwycięzców tegorocznej, ósmej już edycji, ogłoszone zostały w czwartek (6.12.2018) w Warszawie. Jak podkreślili organizatorzy, w tym roku otrzymali oni rekordową liczbę zgłoszeń: 60 prac z 15 uczelni.

Opublikowano: 12.12.2018

Laureaci Złotej Kredy 2018 z Wydziału Chemicznego

Studenci Politechniki Warszawskiej po raz kolejny wyróżnili najlepszych i najbardziej przyjaznych nauczycieli akademickich. Laureatami X edycji plebiscytu Złotej Kredy w roku akademickim 2017/2018 na Wydziale Chemicznym zostali pracownicy Katedry Chemii Nieorganicznej: dr. hab. inż., prof. PW Janusz Zachara w kategorii wykładowca i dr inż. Andrzej Kozioł w kategorii prowadzący ćwiczenia/laboratoria/projekty. Uroczysta gala z udziałem laureatów konkursów wydziałowych odbyła się 17 listopada w ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej.

Opublikowano: 20.11.2018

Aromat różany - wynalazek z PW - nagrodzony srebrnym medalem podczas międzynarodowej wystawy wynalazków

Sposób produkcji naturalnego aromatu różanego (2-fenyloetanolu) przy użyciu drożdży opracowany przez dr Jolantę Mierzejewską i dr inż. Karolinę Chreptowicz w Katedrze Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej został nagrodzony Srebrnym Medalem na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2018. Udział w wystawie został sfinansowany w ramach projektu „KEPP - Komercjalizacja – efektywna, przyjazna i profesjonalna” realizowanego w ramach programu „Inkubator Innowacyjności +”, realizowanego w ramach projektu pozakonkursowego MNiSW współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Wystawa odbywała się w dniach 15-17 października 2018, wynalazek zaprezentowali pracownicy Działu Komercjalizacji i Transferu Technologii Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Opublikowano: 14.11.2018

Ranking Perspektywy 2024

1. miejsce:

biotechnologia 
technologia chemiczna

Nieprzerwanie od 2012 roku!

   

 

 

 

Projekty z programu SZAFIR

  

   

YoungChem

   

   

 

Deklaracja dostępności