Artykuł pracowników KChN w czasopiśmie Energy Storage Materials

Zespół naukowców z Katedry Chemii Nieorganicznej pod kierownictwem prof. Władysława Wieczorka opublikował artykuł badawczy pt.
A new concept of ternary aqueous electrolytes based on lithium 4,5-dicyanoimidazolate hydrates.

Opublikowano: 05.06.2024

Prof. Dominik Jańczewski laureatem konkursu NCN OPUS 26

Projekt pt.: Mechanizmy cytotoksyczności i aktywności antybakteryjnej polikationów, realizowany jest przez konsorcjum: Uniwersytet Jagielloński, Wydział Chemii (lider) i Politechnikę Warszawską, Wydział Chemiczny. Koordynatorem prac na Wydziale Chemicznym PW jest prof. dr hab. Dominik Jańczewski

Opublikowano: 29.05.2024

Młodzi naukowcy z Wydziału Chemicznego docenieni na XLV Studenckiej Konferencji Naukowej

23.05.2024 r. na Politechnice Częstochowskiej odbyła sie XLV Studencka Konferencja Naukowa, pt. Potencjał innowacyjny w inżynierii materiałowej i zarządzaniu produkcją
Podczas uroczystego zakończenia konferencji dr hab. inż. Rafał Prusak, prof. uczelni, kierownik dyscypliny naukowej inżynieria materiałowa, wręczył dyplomy i nagrody za najlepsze prace naukowe. Wśród wyróżnionych są trzy osoby z naszego Wydziału: mgr inż. Olga Góral, inż. Jacek Kowalczyk oraz inż. Mikołaj Nowicki.

Opublikowano: 28.05.2024

Grant rektorski dla Koła Naukowego Biotechnologów „Herbion”

W konkursie na granty rektorskie w roku 2024 do finansowania skierowano 16 projektów, w tym: BrewCure - From Waste to Wellness: Porównanie właściwości biologicznych ekstraktów z odpadów kaw arabiki i robusty, projekt KNB „Herbion”.

Opublikowano: 27.05.2024

Obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Mikołaja Więckowskiego

Specjalistyczne materiały zmiennofazowe – badania podstawowe i perspektywy zastosowań

21 czerwca 2024 r., godz. 13:15

Opublikowano: 27.05.2024

Granty NCN dla naukowców z Wydziału Chemicznego PW

Projekty badaczy z Wydziału Chemicznego PW zostały zakwalifikowane do finansowania w konkursie Narodowego Centrum Nauki – SONATA 19:

– dr inż. Niny Ewy Wezynfeld
– dr. inż. Macieja Malinowskiego.

Opublikowano: 24.05.2024

Wyniki IV edycji konkursu na finansowanie udziału nauczycieli akademickich w zagranicznych usługach edukacyjnych podnoszących kompetencje dydaktyczne

W rozstrzygniętym konkursie do finansowania skierowano 10 wniosków.
Na liście wybranych znajduje się wniosek dr inż. Magdaleny Borowskiej z naszego Wydziału.

Opublikowano: 22.05.2024

Obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Klaudii Głowacz

Fluorescencja multispektralna i metody chemometryczne w zastosowaniach (bio)analitycznych

10 czerwca 2024 r., godz. 15:15

Opublikowano: 21.05.2024

Projekt badaczki w Wydziału Chemicznego z finansowaniem przyznanym w konkursie Biotech_1

Laureatką konkursu Biotech_1 na granty wewnętrzne dla pracowników Politechniki Warszawskiej, wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Biotechnologia została: dr inż. Dominika Kozon-Markiewicz.

Opublikowano: 20.05.2024

Wyniki konkursu Najlepsi z najlepszych PW II

Wsparcie przyznano 27 osobom, z których 11 to naukowcy z naszego Wydziału. Laureatami konkursu Najlepsi z najlepszych PW II zostali:
dr inż. Magdalena Borowska, dr inż. Karolina Drężek, dr inż. Marcin Drozd, dr hab. inż. Artur Kasprzak, dr inż. Maciej Malinowski, dr inż. Anna Sobiepanek, dr inż. Michał Terlecki, dr inż. Aleksandra Tobolska, dr inż. Małgorzata Wesoły, dr inż. Nina Wezynfeld, dr inż. Małgorzata Wolska-Pietkiewicz.

Opublikowano: 20.05.2024

Ranking Perspektywy 2024