Obrona rozprawy doktorskiej mgr. Sergieia Molchanova

Badania równowagi w roztworach na podstawie rozbieżności parametrów NMR obliczonych i obserwowanych

25 września 2023 r., godz. 15:15

Opublikowano: 22.09.2023

Badacze z Wydziału Chemicznego PW w Rankingu Najlepszych Naukowców Research.com

Spośród 11 naukowców z Politechniki Warszawskiej wyróżnionych w zestawieniu Best Scientists in the World, 4 związanych jest z Wydziałem Chemicznym PW, w tym Dziekan Wydziału, prof. Władysław Wieczorek.

Opublikowano: 11.09.2023

Tytuł profesora dla dr hab. inż. Agnieszki Adamczyk-Woźniak

Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 4 sierpnia 2023 r. dr hab. inż. Agnieszka Adamczyk-Woźniak otrzymała tytuł profesora.

Opublikowano: 31.08.2023

Artykuł naukowców naszego Wydziału na okładce Chemical Communications

Artykuł autorstwa dr. inż. Artura Kasprzaka (Katedra Chemii Organicznej) i dr hab. inż. Magdaleny Matczuk (Katedra Chemii Analitycznej) we współpracy z prof. Hidehiro Sakurai z Uniwersytetu w Osace (Japonia) został uhonorowany okładką (outside front cover) czasopisma Chemical Communications.

Opublikowano: 04.08.2023

Dr Paweł Borowiecki w gronie członków European Society of Applied Biocatalysis (ESAB)

ESAB to organizacja zrzeszająca biotechnologów z całej Europy, zajmująca się rozwojem oraz promocją biotechnologii przemysłowej (tzw. białej biotechnologii) wśród pracowników zarówno uczelni wyższych, instytutów naukowych jak i sektora przemysłowego.

Opublikowano: 25.07.2023

Główne wyniki projektu ASTRABAT

Dobiega końca czteroletni projekt ASTRABAT realizowany w ramach programu unijnego Horyzont 2020, którego część prowadzona jest na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej (kierownik projektu PW: Leszek Niedzicki), poświęcony opracowywaniu nowych, wysokowydajnych akumulatorów litowo-jonowych typu all-solid-state, do pojazdów elektrycznych. Najważniejsze prace i innowacje w ramach projektu zostały podsumowane w pięciu pakietach informacyjnych dotyczących różnych aspektów technicznych – od dostosowywania elektrolitów po bezfluorowe ciekłe plastyfikatory jonowe.

Opublikowano: 12.07.2023

Artykuł naukowców z Katedry Chemii Fizycznej uhonorowany okładką Chemistry – A European Journal

Artykuł pt. Bis[1]benzothieno[1,4]thiaborins as a Platform for BODIPY Singlet Oxygen Photosensitizers (Chem. Eur. J. 2023, 29, e2023006), autorstwa studentki Karoliny Wrochny, doktorantki Karoliny Urbanowicz, pracowników Pauliny H. Marek-Urban i Krzysztofa Durki oraz współpracowników z polskich i zagranicznych ośrodków, znalazł się na okładce czasopisma Chemistry – A European Journal.

Opublikowano: 04.07.2023

Doktoranci oraz studentka Wydziału Chemicznego z nagrodami za najlepsze prezentacje posterowe

Na konferencji ChemSession’23, w konkursie na najlepszy poster, zostali wyróżnieni:

— mgr inż. Jakub Drapała: II miejsce
— inż. Karolina Wrochna: III miejsce
— mgr inż. Joanna Tańska: Nagroda publiczności

Opublikowano: 04.07.2023

Znamy wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023

Po raz 7. z rzędu Politechnika Warszawska zajęła miejsce na podium zestawienia, a po raz 18. z rzędu okazała się najlepszą uczelnią techniczną.

Kierunki biotechnologia i technologia chemiczna prowadzone na Wydziale Chemicznym po raz kolejny uplasowały się na pierwszym miejscu!

Opublikowano: 03.07.2023

Obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Poliny Ivanovej

Studies on the catalytic activity of monometallic and multimetallic nanozymes and their use in the construction of biotests

26 czerwca 2023 r., godz. 15:15